750 TL Üzeri Alışverişte Kargo Ücretsiz! İlk Alışverişe Özel %10 İndirim! Hızlı Teslimat! 750 TL Üzeri Alışverişte Kargo Ücretsiz! İlk Alışverişe Özel %10 İndirim! Hızlı Teslimat! 750 TL Üzeri Alışverişte Kargo Ücretsiz!

İptal ve İade Süreci


İade koşullarınız nelerdir?
İade işleminizin yapılabilmesi için ürünlerin kullanılmamış, etiketinin koparılmamış, tadilat görmemiş ve satılabilirlik özelliğinin kaybedilmemiş olması gerekmektedir.
Ürünlerin, siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturası ile gönderilmesi ve fatura üzerindeki ilgili alanların doldurulmuş olması gerekmektedir.
İade süremiz 14 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.
Satın alınan ürünlerde sadece iade yapılabilir, değişim uygulamamız bulunmamaktadır.

*** Keyfi iadelerde kargo ücreti ALICIYA aittir.
*** Özürlü ürünlerde (defo, yırtık) kargo ücreti SATICIYA aittir.
*** 750 TL altı alışverişlerde kargo ücreti 48,00 TL’dir.

Ürün iade aşamaları nelerdir?
İade işlemlerinizin başlatılabilmesi için siparişinizle birlikte gönderilen E-Arşiv faturanızın üzerinde yer alan İade bölümünün eksiksiz bir şekilde doldurulup, tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
İade ürünlerinizi herhangi bir Mng Kargo şubesine 580021100 numaralı anlaşma kodumuzu ileterek gönderim sağlayabilirsiniz. İade talebi oluşturduğunuz kargo şubesinde Mng kargo Kocamansur Şubesi'ne iletilmesini talep ediniz. Mng kargo ile anlaşmamız gereği yapacağınızı gönderiler için kargo ücreti ödemeyeceksiniz. Farklı kargo firmaları ile gönderim yapmak isterseniz kargo ücretinin tarafınızdan karşılanması gerekmektedir. İade ürününüzün bize ulaşmasını takiben, yetkililerimizce yapılacak incelemelerin ardından kullanımdan kaynaklanan bir hata tespit edilmediği takdirde, ürün bedeli hesabınıza veya kartınıza iade edilecektir.
*Teslim alındıktan sonraki 14 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Elf Prive tarafından iade alınmayacaktır.
Online mağazanızdan satın alınan ürünlerin iade süresi kaç gündür?
Online mağazamızdan satın aldığınız ürünleri, Mesafeli Satış Sözleşmesi gereğince teslim tarihinden itibaren ondört (14) gün içerisinde iade edebilirsiniz.
Kusurlu ürünlerin iade süresi 30 gündür.
Bu süreyi aşan durumlarda iade talepleriniz işleme alınmayacaktır.
Neden sadece ilk 14 gün içinde iade kabul ediliyor?
Tüketici Kanunu’nda yer alan Sebep Göstermeden Cayma Hakkı, ürünü teslim aldığınız tarihten sonraki ilk 14 günlük süreyi içeriyor. Satın almış olduğunuz ürünü bu süre içerisinde iade edebilirsiniz. Ürünü herhangi bir üretim hatasından dolayı iade etmek istediğinizde ise iade süresi 30 gündür. 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR